WESTWING – TOP 25 tipů: kam na výlet v Libereckém kraji

Westwing vydal 25 tipů pro milovníky cestování. Mezi nejvýznamnější opět patří Ypsilonka a unikátní hausboaty. Přečtěte si, co o nás světoznámý portál napsal.

V březnovém vydání časopisu Harper´s Bazaar bylo představeno několik netradičních ubytování v České republice mezi než patří i naše Hausboaty. Článek naleznete ZDE.

15.6.2017 GOLF MINUTE MAGAZÍN NA YPSILONCE

Podívejte se na nový díl Golf Minute Magazínu s recenzí o Ypsilonce.

24.4.2017 PATŘÍME MEZI TOP 8 RESORTŮ V EVROPĚ!

V dubnovém čísle amerického vydání časopisu Golf Digest jsme byli vybráni mezi osm nejlepších resortů v Evropě. Tohoto úspěchu si moc vážíme a děkujeme za něj!

Celý článek najdete ZDE.

10.3.2017 třetí místo v anketě hřiště roku 2016

V anketě „Hřiště Roku 2016“ časopisu Golf Digest CS obsadilo naše hřiště vynikající třetí příčku mezi všemi golfovými areály v České republice. Tohoto ocenění si velmi vážíme a moc vám za něj děkujeme. Budeme se snažit, abychom si vaši přízeň zachovali i nadále.

DĚKUJEME!

Celý článek naleznete ZDE: ANKETA HŘIŠTĚ ROKU 2016

24.2.2017 článek o Resortu v Časopisu Golf 3/2017

ypsilon-clanek-24-2-2017

30.11.2016 – Jsme vítězi mezi Všudehráli

Liberecká Ypsilonka obhájila, zůstává všudehrálským hřištěm roku i v roce 2016

Žádné velké přesuny, ale menší změna na medailových místech. Tak by se dalo charakterizovat letošní všudehrálské hodnocení při srovnání s loňským rokem. Liberecká Ypsilonka si pro sebe nadále udržuje první místo, když získala průměrné hodnocení 4,344 body.

Na druhém místě jsou opět Karlovy Vary se ziskem 4,289 bodů, ovšem na třetí místo se dostala Ostravice s 4,243 body. Loňské třetí Mariánské Lázně, které v prvním ročníku dokonce vyhrály, se letos musely spokojit se čtvrtým místem. Pátá skončila pyšelská Loreta, která si tuto pozici drží všechny tři roky, po které Všudehrálové hlasují.

Členové Všudehrálů hlasují v celkem čtyřech kategoriích, udělují se body od 1 do 5 (maximum). Kategorie jsou Hra, Zázemí, Příroda, Atmosféra, z počtu udělených bodů v jednotlivých kategoriích se pak sestavuje celkový průměr. Obecně platí, že nejlepší hřiště nemusí v každé z kategorií nutně vyhrávat, ale rozhodně nesmí mít v žádné z nich slabé místo.

Některé jinak vysoko hodnocené areály například dokáží hodně ztratit v kategorii Atmosféra. To je případ Konopiště, které je celkově až 21. V Atmosféře získalo jen 3 body, ovšem ve zbývajících kategoriích vždy téměř 4, což je průměr okolo 10. místa. Také Albatross dostává za Hru a Zázemí nejvyšší čísla s průměrem okolo 4,5 bodu, ale za Přírodu a Atmosféru klesá na 3,5 bodu. I kvůli tomu je celkově až 11.

Změny oproti loňskému roku se dají najít především ve středu tabulky. Například Český Krumlov v očích Všudehrálů roste k lepšímu: loni byl 28. a letos poskočil na 19. místo. Loni byla Česká Lípa ještě jako hřiště s devíti jamkami 56., letos se ale dostala jako osmnáctka už na 36. místo.

V jednotlivých kategoriích dochází jen k malým změnám, hráči mají víceméně „jasno“ a bodové rozdíly jsou minimální. I proto je spíše určující to, zda je hřiště v TOP 10 anebo spíše okolo 20. místa, případně až okolo 50. místa. Tam už pak není pochyb o tom, jakou „kvalitu“ má to které hřiště.

Pětice nejlepších z hlediska hry je Ypsilon, Albatross, Karlovy Vary, Casa Serena a Ostravice. V Zázemí je vítězem Albatross, následuje Čeladná, Karlovy Vary, Kaskáda a Beroun. Nejkrásnější přírodu má Ypsilon, dále Ostravice, Čeladná, Mnich a Mariánské Lázně. A nejlépe se hráči cítí, tedy nejpříjemnější atmosféru najdou na Ypsilonu, v Mariánských Lázních, na Loretě, v Karlových Varech a Českém Krumlově.

V dílčí kategorii devítijamkových hřišť se stal celkovým vítězem Grabštejn před Lipinami a Grosshofem, první pětici ještě doplňují Terezín a Ještěd. Devítky dostávají obecně o méně bodů než osmnáctky, ale například Grabštejn a také Štiřín se dokázaly v kategorii Příroda přehoupnout přes 4 body. A Lipiny se ziskem 3,7 bodu ve Hře i Zázemí zase směle konkurují mnoha osmnáctkám.

Všudehrálové mají už přes 120 členů a letos se jich ankety zapojilo téměř 70%. Hlasující mohou, samozřejmě, hodnotit jen ta hřiště, na kterých hráli. Do konečných výsledků jsou zařazena jen ta hřiště, pro něž hlasovalo minimálně deset procent všech Všudehrálů. Nízký počet hodnotitelů diskvalifikoval v letošním ročníku běžně dosud nepřístupný Kácov, který by měl mít – podle těch, co letos hodnotili – ambice na první desítku.