Navigace

Volnočasové aktivity

Přehrada Fojtka

Vodní nádrž Fojtka je přehradní nádrž na potoce Fojtka v obci Mníšek, 6 km severovýchodně od centra Liberce, postavená v letech 1904 až 1906. Zděná hráz je 11 m vysoká a 146 m dlouhá. Celá nádrž má rozlohu 7 hektarů s průměrnou hloubkou okolo 10 m. Přehrada byla postavena podle projektu kdysi nejlepšího projektanta na vodní díla v Evropě Otto Intze, který projektoval všechny přehrady v povodí Lužické Nisy.

Zámek Frýdlant

Hrad a zámek Frýdlant se tyčí na čedičové skále nad řekou Smědou. Tento rozlehlý a architektonicky pestrý komplex skládající se ze středověkého hradu a renesančního zámku patří k nejvýznamnějším památkám v Česku. Hrad byl pro turisty zpřístupněn již roku 1801, čímž se stal prvním hradním muzeem ve střední Evropě.

Ještěd

Ještěd (1012 m n. m.) je hora na severu Česka, jihozápadně od Liberce, nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. S prominencí 517 metrů jde o jedenáctou nejprominentnější horu v Česku.
Na vrcholu se nachází známý televizní vysílač v technicistním architektonickém stylu; v dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace. Na Ještěd vedou lanovky, na svazích je lyžařské středisko.

Bedřichov

Bývalá sklářská osada Bedřichov je jedním z nejoblíbenějších oblastí Jizerských hor. Nachází se mezi městy Jablonec nad Nisou a Liberec. Rozkládá se na horním toku Bílé Nisy v horském údolí.

Obří sud Javorník 

Na kopci Javorníku nedaleko od rychlostní komunikace mezi Prahou a Libercem nachází všesportovní areál Obří sud. Je určen zejména pro rodiny s dětmi, které zde celoročně najdou bohaté možnosti vyžití. Areál se nachází v nadmořské výšce cca 650 m n. m. a jeho vrchol je součástí přírodního parku Ještěd.V areálu se nachází trubková bobová dráha, která se se svou délkou 1100 m stala nejdelší bobovou dráhou v České republice.

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa. Byla založena v roce 1919, nicméně její kořeny sahají až na začátek 20. století. 
Na ploše 14 ha můžete obdivovat až na 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Mezi nejzajímavější chované druhy patří takin čínský, pavián pláštíkový, nestor kea, lev berberský, panda červená,slon indický, sob lesní, mnoho druhů opů, surikata, krajta mřížkovaná a samozřejmě velmi populární bílá forma tygra indického.

Botanická zahrada

Botanická zahrada Liberec je nejstarší v České republice, překročila 120 let věku. Stará o nejpestřejší soubory exotických rostlin v České republice.

IQ Landia

Moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů. Svět vědy a techniky, který uhrane a nepustí. Svět fascinujících experimentů a chytré zábavy.


Generální partneři hřiště

Hlavní partneři hřiště

Partneři hřiště


Nahoru