+420 731 547 847 Navigace
YPSILON TRAVEL YGOLF MUSEUM

Pohár mistrů klubů

Druhé místo a premiérovou reprezentaci Ypsilonky

Na hřišti ve Staré Boleslavi byl ve středu 22. června odehrán už 15. ročník Poháru mistrů klubů v jamkové hře. Ypsilonku reprezentovala loňská mistryně Anna Sixtová.

Jednotlivé zápasy byly hrány na 9 jamek a hráčky byly k zápasům nasazovány dle aktuálního HCP. Ve čtvrtfinále si Anička podala ruce již na 6. jamce se zástupkyní České Lípy. Semifinále bylo o poznání těžší. „Hráčka ze Mstětic hrála dobrý golf a po 7. jamce byl zápas stále vyrovnaný. Na kratší osmé jamce se mi však podařil eagle ze 33 metrů, a to soupeřku přeci jen trochu rozhodilo. Devítku jsem si již pohlídala a zvýšila své vítězství na 2/0.“ pochvalovala si Anička.

Finále se odehrávalo kolem 15. hodiny při více jak 30. stupních. Hřiště ve Staré Boleslavi bylo na soutěž dobře připraveno, přestože se místní greenkeepeři museli narychlo vypořádat s technickými potížemi zavlažovacího systému.

„Finálová soupeřka byla mistryně 2021 za GC Poděbrady. Šestnáctiletá Tereza Vyleťalová hrála bezchybný a dle mého názoru životní golf. Já jsem si zápas prohrála dvěma neproměněnými paty z úvodu kola. I když handicapově jsem byla lepší hráčkou, ten den jsem na Terezu neměla. I tak jsem ráda za druhé místo a premiérovou reprezentaci Ypsilonky“ 

Závěrečného vyhlášení vítězů se za ČGF účastnili předseda STK a generální sekretář Aleš Libecajt a hospodářka Maria Stilerová. Přítomen byl i autor putovní trofeje a stále skvělý golfista Jan Schovánek.


Generální partneři hřiště

Hlavní partneři hřiště

Partneři hřiště


Nahoru