+420 731 547 847 Navigace

Jak hrát Ypsilonku

Golfový profesionál Richard Barusel radí jak se popasovat s Ypsilonkou.

„Nevytahujte automaticky driver, Ypsilonka je hřiště, které vedle dobrých ran vyžaduje i velkou porci golfového myšlení. Střelci, kteří za každých okolností vytahují driver, bývají často překvapeni tím, co jim hřiště přichystá. Občas to zkrátka chce držet se trochu zpátky.“

 1. Abyste se dostali ránou z odpaliště na výhled na green, měli byste zahrát 180-ti metrovou ránu, né však delší než 240m. Fairway je hodně z kopce, tak pro ránu z odpaliště zvolte kratší hůl,( né pokud vítr bude silně foukat proti směru hry).
 2. Rána z odpaliště by měla být delší a pro lepší výhled na green umístěna na pravou stranu fairwaye. Poté se jamka stáčí prudce do leva a po pravé straně je až pod green rokle, proto je lepší držet se druhou ranou na levé straně.
 3. První ránu stačí zahrát kolem 190-ti metrů abyste se dostali na výhled na green. V druhé polovině je fairway nakloněna nalevo, proto je lepší držet se na pravé straně.
 4. Tříparová jamka, je možné ji hrát dvěma způsoby, buďto 160-ti metrová rána z kopce na green nebo 100 metrová rána před vodní překážku a poté krátký pitch na green.
 5. Jamka s největším převýšením, z odpaliště hrát určitě driverem a pro druhou ránu do greenu zvolit o jedno až dvě čísla delší hůl než běžně.
 6. Nejjednodušší a nejkratší jamka na hřišti, bude stačit 110-ti metrová rána na green.
 7. Relativně jednoduchý par 4 pokud se hráči udrží na levé straně fairwaye. Je nakloněná napravo a po celé pravé straně se táhne biozona. Pokud se udržíte vlevo, pak jde o lehkou jamku ke skórování.
 8. První pětiparová jamka, dogleg doprava do mírného kopce, po dvou delších ranách budete schopni třetí ranou atakovat green. Dejte si jen pozor na biozonu, která je po pravé straně až do vzdálenosti 100 metrů od greenu.
 9. Vytáhněte driver, tady se vyplatí. Čtyřparová jamka vede do kopce ke klubovně, na levé straně dopadové zóny jsou dva velké bunkery a další se nachází vpravo před greenem.
 10. Čtyřparový dogleg doprava z kopce dolů, dlouhým hráčům nedoporučuji driver. Nepřesnost při druhé ráně může být potrestána ztrátou míče a proto je potřeba zasáhnout green, kratší hráči by si měli přihrát na jistotu před green.
 11. Relativně krátký čtyřpar se může jevit jako lehká jamka ale opak je pravdou, vede do kopce a většinou ji hrajete proti větru a dopadová zóna je na 190-ti metrech velmi úzká. Nalevo před greenem hrozí velký a hluboký bunker.
 12. Čtyřpar, nejhezčí jamka na hřišti, delší hráči při troše štěstí můžou zasáhnout green první ranou. Kratší golfisté by měli hrát 160-ti metrovou ránu z kopce dolů před biozónu a teprve druhou do kopce na green.
 13. Dlouhý par tři, pokud hráč není schopen zasáhnout green první ranou, měl by hrát po levé straně fairwaye.
 14. Pětiparová jamka kde vám paradoxně na první ránu z odpaliště stačí železo, cílem je dostat se před biozónu, nikoliv delší ranou do ní. Pro druhou a každou další ránu je jamka velmi přehledná.
 15. Další pětipar, nejtěžší na hřišti, dlouhým hráčům bude z odpaliště stačit hybrid nebo delší železo tak, abyste si přihráli do dobré pozice pro druhou ránu, která se hraje přes biozónu. Ti, kteří si na ránu přes biozónu netroufnou, by měli hrát napravo po fairwayi.
 16. Jednoduchý třípar z kopce dolů na green. Pro skórování je potřeba přesnost. Pozor jen na pravou stranu od greenu, kde míče odskakují do lesa.
 17. Předposlední jamka na hřišti vás moc nepotrápí, i když v birdie kartě vypadá hrůzostrašně, opak je pravdou. Hraje se z kopce dolů, v cestě není žádná velká překážka, před odpalištěm je pouze krátká biozóna takže lze bez problémů vytáhnout driver.
 18. Na závěr se s vámi Ypsilonka rozloučí vlídně, jde o lehký par pět, pokud se povede rána z odpaliště delší hráči můžou druhou ranou útočit na green. Dejte si jen pozor, každá rána zahraná hodně doprava, skončí v biozóně.

Generální partneři hřiště

Hlavní partneři hřiště

Partneři hřiště


Kalendář akcí

Předchozí

5-2024

Další
PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Zavřít
Nahoru Cam icons created by Royyan Wijaya - FlaticonLive news icons created by Freepik - Flaticon